VEKİLİ AÇKEN TOK YATAN HALK GAFİLDİR!..

Mehmet Halil Arık

Emekli eğitimci – DENİZLİ

mehmethalilarik@gmail.com

        26. Aralık 2011

 

Sevgili dostlar!..

Bu bir çağrı!.. Elinizden gönlünüzden ne koparsa çağrısı!.. Utanıyor adamcağızlar; daha fazla alıp götüremiyorlar!.. Aldıkları iki kulakla bir deve!..          Geriden dökülenin tamamı sizin..

Vekillerimizin hali harap!.. Perişanlar!.. Onların 19.750 liracığa talip etmelerine razı olmak vicdansızlıktır… Halk olarak bizler devenin hamutunu yutarken, bırakalım da vekilimiz deveyi yutsun!.. seçtiğiniz adam aç!.. Bir haftadır et yememiş yazık!.. Öyle diyor Afyon Milletvekili Bay Toptaş!..

Muhtaç etmeyelim seçtiklerimizi.

Vekili açken, tok yatan halk; edepten yoksun halktır!..

19.750 liracık ne ki!... Topu topu, 27 adet ücretli vatandaş ederi. Nasıl vekilini bu kadarcık adama eş tutarsın.. Eskidiğinde bu eder 11’lere kadar düşmekte! Biz onları seçerken ne dedik!.. En elit sensin!.. En akıllı sensin dedik!.. Şimdi de adamcağız bir haftadır et yiyemez duruma düşmüş!. Ayıp bize yuh bize!.... Seçerken torbalarla erzakı alırken iyi miydi!..

Ay dediğin girmesini biliyor da çıkmasını bilmiyor.. Uzadıkça uzuyor..30 gün, 19.750’ne ki; bitiveriyor. Uçak parası,yol parası, kuru temizlikçi parası… bebeklerinize, gelinlerinize takılan altın parası!.. Ne evlenmeniz bitiyor ne de doğyrmanız!.. Yarım altın laf olur!.. Öyle demiyor mu Bay Çiçek!.. “ Demezler mi…koskoca milletvekilinin getirdiği bu mu!?..”

2500 TL ev kirası veriyormuş… Daha düşüğü ona yakışmaz.. Kendisini ziyarete gelenlerin yol parasını ödüyormuş cepten!.. Sizler de insafsızsınız hepten.. Yedirip içirdiği yetmiyor, bi-de cepten yol parası ödüyor adamcağız!.. Ya gitmeyin, ya da yiyip içmeyin.. Bari yol parasını cebinizden ödeyin..

 2.640 TL uçak parası ödemiş Vekilcik. 100 TL’den olsa ayda 26, günde bir uçağa binmiş adamcağız…

“Peki de ne zaman Ankara’da kalıp da;  bizler için hizmette bulunup, aldığını hak ediyor!?. “ gibi sorular vekillerinizi rencide eder…Vakit darlığından geceyarılarına kalıyor ve başka kanunlara kuyruk yapılıyor vekillere çıkar sağlayan zam kanunları.. “Kaçırma” diyenler halt ediyor; nane niyor!..      

Adamcağız; el kapılarında iş koşturmak lobicilerin karşısında esas duruşta beklemenin yakışık almadığını beyan ediyor!..  Bakın, açıkça itiraf ediyor!.. “Lobicilerin karşısında esas duruşta beklemenin bedeli bu ülkeye pahalıya mal oluyor” diyor “Yaşıyoruz bunu diyor!.. Milletin vekilliğini değil de lobicilere hizmet etmek durumunda kalmanın acısını itiraf ediyor!.

Diyor ki, bizi lobicilerin kapılarına muhtaç etmeyin!..

Ey halk!... karar sizin, ya yemeyin yedirin, doymayın doyurun, vekiliniz aç yatmasın, kapılarda kul olmasın!..

Yeminlerinde var mı bu hizmet alanı!?  Yok!.. Ama geçim derdi zorluyor!..

Nasıl kalkarsınız şu itirafın altından!.. “Ben dürüst bir milletvekilinin, milletvekilliği yapmak kaydıyla mevcut maaşla geçineceğine inanmam!.. diyor!.. Bay Vekil Türkan!..

Sorun bi; milletvekillerinizi gördüğünüzde, “hangi ek işle iştigal etmekteler geçimleri için!”

Aylık 400 TL temizlemeciye ödeme yapmış!.. Takımı 25 liradan 16 takımdır bu!.. Yani 2 günde bir takım!.. Ortam çok kirli demek.. Bu da mı bir itiraf!?..

Şu iki paragraf sanırım anlatır her şeyi.. Paragraflar, kendilerinin basına yansıyan sözlerinin kopyasıdır.. İlavesiz katkısız.. Saf;

1’incisi: MHP’li Türkan!..

“Ya bir firmanın lobiciliğini yapacağım. Ya da haram lokma yememe endişesi taşımıyorsan, pisliğe karışacaksın. Asgari ücret az tabii ki. Hem de çok az. Ama bu parlamenteri de lobicilerin karşısında esas duruşta bekletmenin bedeli bu ülkeye çok daha pahalıya mal oluyor. Yaşıyoruz bunu. Ben dürüst milletvekilinin milletvekilliği yapmak kaydı ile mevcut maaşla geçineceğine inanmam. Ben maaşımı almadığım için bunu sizlerle paylaşmam daha kolay oldu. Takdir sizlerin.” ”(ANKA)

Bu da CHP’li Toptaş!..

“Bizim yaşam standardımızla ilgili konuyu emekliyle, işçiyle öğretmenle karşılaştırarak bir sonuca varmak haksızlıktır. 5 sene futbol oynamış, hafta sonu bir futbol kritiğine çıkan, 'Hakem düdüğü yanlış çaldı, Mehmet kafa atsaydı, Ali çelme takmasaydı' diyen bir adam ayda 125 bin lira alıyor. Bununla haksız kazancı karşılaştırmak varken, bu ülkenin kaderiyle ilgili karar alanları karşılaştırmak ne kadar doğrudur”

 

Bi-de İktidar vekillerini düşünün ne halde adamcıklar!.. Kendilerini mi düşünsünler, memleketi mi!?..Geçinemiyorlar!.. Boşuna mı, cananı bırakıp can adına uğraş veriyorlar!?.. Hem suyun başında ol, hem elin boşa çıksın!?.. Bal tutan parmağını yalamasın!..

 

Evet Takdir sizlerin sayın yurttaş!.. Takdir hepimizin!..

Elinizden ne gelirse!...İçinizden ne geçerse.. Gönlünüzden ne koparsa!.. Gönderelim!..

Benden; İki yuh!, Bir çift Edep ya huu!..Bir avuç; haram olsun!..Bir kucak dolusu da ar!.
Tevfik Fikret’in gönlünden kopanı büyük çoğunluğunuz biliyor; ama tekrarlamaktan zarar gelmez!...

 

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

 

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!

Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!

Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,

Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

 

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

*Tevfik Fikret*

 

 Eğer Cumhurbaşkanı da lütfeder de onaylarsa, bizlerden alamayacağı teşekkür ve minnetin kat be kat fazlasını alırlar vekillerimizden..

Yalvaralım Çankaya’ya da mağdur olmasın vekillerimiz!.. Boşversin halkı da; baksın yüzlerine onların… Hem bakarsın “süresini” de onlara sorma ihtimalleri var.. El eli yıkarsa, el de kalkar yüzü yıkar. Onay makamına halel gelmesin geri çevirerek!...

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !